Zalecenia

Pewne źródło informacji

Wszystkie publikowane na tej stronie informacje to oficjalne komunikaty.

Nadzorujemy i kreujemy działania mające na celu dobro i zdrowie publiczne mieszkańców miasta. Naszym zadaniem jest minimalizowanie skutków zdarzeń niekorzystnie wpływających na życie. 

— Urząd Miejski w Bielsku-Białej (strona Zespołu Zarządzania Kryzysowego) 
Ministerstwo Zdrowia 
Główny Inspektorat Sanitarny 

Co musisz wiedzieć o kronawirusie

Czytaj więcej na stronie – Informacje o koronawirusie

Jak ochronić się przez zakażeniem?

Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Jak myć ręce

mycie rąk

Maseczki

Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości). Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.

Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

Sprzęt ochrony układu oddechowego powinien być oznakowany znakiem CE, który potwierdza, że został prawidłowo zaprojektowany i skonstruowany, wykonany z właściwych materiałów.

 

Materiały publikowane powyżej pochodzą ze strony Ministerstwa Zdrowia
Aktualizacja strony 12 marca 2020, 8:36