Zasady bezpieczeństwa dla ucznia i rodzica

obraz

Bezpieczna szkoła – zasady i zalecenia dla uczniów

Razem z nowym rokiem szkolnym powraca dedykowana zakładka dla wszystkich uczniów (link dostępny tutaj). Co tam znajdziecie? Znajduje się tu kilka najważniejszych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać w szkole, ale też przed i po lekcjach. To m.in. mycie i dezynfekcja rąk, czy też sposób postępowania w przypadku złego samopoczucia. Oprócz tego wyjaśniamy co w sytuacji, kiedy w szkole zostaną zawieszone zajęcia stacjonarne.

Ty też masz wpływ na to, czy wirus będzie się rozprzestrzeniał. Dlatego nie czekaj! Przeczyta i stosuj.

Bezpieczny rodzic - bezpieczne dziecko

Podobnie jak dla uczniów, również dla rodziców przygotowano kilka wskazówek dotyczących np. zasad panujących w szkole i sposobu postepowania w przypadku niepokojących objawów występujących u dziecka - link dostępny tutaj.

To jednak nie wszystko. Znajdują się tu również procedury postępowania w przypadku wykrycia koronawirusa w szkole. Zamieszczono również informacje o dodatkowym zasiłku opiekuńczym, który wrócił wraz z nowym rokiem szkolnym.

Nowe zasady i zalecenia – jak o nich pamiętać?

Żeby łatwiej zapamiętać nowe zasady, przygotowano plakaty. Podobnie jak zakładki – jeden dotyczy zasad, których musi przestrzegać uczeń, drugi natomiast podsumowuje zalecenia dla rodziców. Plakaty dostępne są na dole strony - zachęcamy do pobrania!

Szczegółowe informacje dotyczących organizacji nowego roku szkolnego, znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-bezpieczenstwa-dla-ucznia-i-rodzica--przeczytaj-i-stosuj