W Szpitalu Wojewódzkim paczki odbierane są tylko przez godzinę

obraz

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zawiesza działalność Zakładu Rehabilitacji. Wprowadza również zmiany w pracy m.in. poradni specjalistycznych i Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Paczki dla pacjentów odbierane są w godz. 17.00-18.00.

- Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne pacjenci zrezygnowali z usług działającego w naszej placówce Zakładu Rehabilitacji. Podjęta została decyzja o zawieszeniu pracy tej części szpitala do odwołania. Dotyczy to zarówno zabiegów, jak i poradni rehabilitacyjnej. Nowy termin wizyt można uzgodnić dzwoniąc pod numery :  33 810 24 48, 33 810 24 42, 33 810 20 30 – informuje rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego Anna Szafrańska. - Osoby, które mają ustalone terminy wizyt w poradniach specjalistycznych, mogą uzyskać pomoc za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub telefonicznie. W ramach takich porad można uzyskać e-recepty oraz e-zwolnienia. Osobiste wizyty możliwe są jedynie po uprzedniej konsultacji telefonicznej z lekarzem danej specjalności. Dotyczy to przypadków wykonania niezbędnych procedur oraz procedur związanych z uczestnictwem w programie lekowym – dodaje rzecznik.

Świadczenia laboratoryjne będą wykonywane tylko na podstawie pilnych skierowań oraz w sytuacjach, gdy okażą się niezbędne dla osób objętych programem lekowym. Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, badania USG i RTG wykonywane - będą tylko w sytuacjach pilnych, w zależności od rozpoznania. Osoby, które chcą zmienić termin tych badań, proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 33 810 23 91. Podobne ograniczenia dotyczą Pracowni Endoskopii. Gastroskopie i kolonoskopie wykonywane będą w sytuacjach ratujących życie - m.in. krwotok, ciało obce lub na podstawie pilnych wskazań lekarza.

Szpital Wojewódzki zmienia godziny przekazywania paczek pacjentom, którzy są hospitalizowani w placówce. Na wszystkich oddziałach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, jednak bliscy osób hospitalizowanych mają możliwość dostarczenia im potrzebnych rzeczy.

Od 17 marca personel danego oddziału będzie odbierał paczki codziennie w godz. 17.00-18.00, wcześniej odbywało się to w godz. 16.00-18.00. Każda przesyłka powinna zostać odpowiednio opisana. Musi znaleźć się informacja o jej zawartości oraz imię, nazwisko i data urodzenia pacjenta, dla którego jest przeznaczona.

W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV wdrożone zostaną w szpitalu kolejne środki ostrożności. Dla uniknięcia większych skupisk ludzi ochrona będzie wpuszczała po jednej osobie, która podejdzie na dany oddział i zostawi paczkę. Dopiero po jej wyjściu wpuszczona zostanie kolejna osoba.

- Koronawirus 2019-nCoV wywołuje chorobę Covid-19 i rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Dlatego apelujemy, aby dokładnie i długo myć ręce. W naszej placówce zamontowane zostały dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk m.in. w holu głównym. Każdy kto wchodzi i wychodzi ze szpitala powinien odkażać ręce – przypomina Anna Szafrańska. - Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego takie postępowanie zabija koronawirusa SARS-Cov-2,  jeżeli znajdzie się na dłoniach. Dezynfekcja rąk chroni również przed innymi patogenami i przenoszeniem infekcji. Przy kasłaniu i kichaniu należy zakrywać usta i nos, a także zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają – dodaje rzecznik.