Szpital Wojewódzki – zakaz odwiedzin, ale można podać paczkę

szpital wojewódzki

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadził zakaz odwiedzin. Bliscy osób hospitalizowanych mają jednak możliwość dostarczenia im potrzebnych rzeczy. Paczki odbiera personel szpitala codziennie w godzinach 16:00-18:00. Pracownicy szpitala czekają przy drzwiach wejściowych na oddziały.

Każda paczka powinna zostać odpowiednio opisana – musi znaleźć się na niej informacja o jej zawartości oraz imię, nazwisko i data urodzenia pacjenta, dla którego jest przeznaczona.

Zakaz odwiedzin u pacjentów obowiązuje na wszystkich oddziałach Szpitala Wojewódzkiego, decyzja została wprowadzona bezterminowo. Całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje również na Oddziale Patologii Noworodka, wyjątkiem są matki hospitalizowanych maluchów. Swoje dzieci mogą widywać jedynie kobiety bez jakichkolwiek objawów chorobowych, które nie miały kontaktów z osobami chorymi oraz powracającymi z zagranicy.

Wprowadzone w tej placówce środki ostrożności mają związek z decyzją wojewody śląskiego, który z końcem lutego postawił bielski Szpital Wojewódzki w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV. Szpital Wojewódzki wdrożył odpowiednie procedury, zalecenia dotyczące zasad postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym wirusem wydał Główny Inspektor Sanitarny. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił w sprawie koronawirusa bezpłatną infolinię – 800 190 590. Konsultanci dostępni są dla zainteresowanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.