Szpital Wojewódzki: teleporady dla pacjentów i namioty

obraz

W trosce o zdrowie mieszkańców Bielska-Białej i okolicznych miejscowości oraz w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną ze wzrostem zachorowań na infekcje wirusowe – COVID–19 i m.in. grypę, od 16 marca Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ogranicza działalność poradni. 15 marca przed jednym z budynków szpitala zamontowane zostały dwa niewielkie namioty, w których w najbliższym czasie pacjenci będą selekcjonowani pod kątem objawów choroby Covid-19.

Praca Zakładu Rehabilitacji zostanie ograniczona do przypadków pilnych. Osoby, które mają rozpoczęty cykl zabiegów, będą mogły je kontynuować. Jeżeli jednak nie chcą skorzystać z tej możliwości, powinny zadzwonić pod numer 33 810 24 42.
W szpitalnych poradniach specjalistycznych można przesunąć terminy wizyt, które nie są konieczne. Szpital prosi pacjentów o kontakt z rejestracją. W godzinach pracy poradni istnieje możliwość skorzystania z teleporady, w jej ramach odbywają się konsultacje z lekarzami, wystawiane są również e-recepty. Szpital Wojewódzki apeluje, aby osoby, które nie muszą korzystać ze szpitalnego laboratorium, także przełożyły wizyty na inne terminy. Zachęca do śledzenia komunikatów na stronie internetowej www.hospital.com.pl

Przed jednym z budynków Szpitala Wojewódzkiego zamontowane zostały dwa niewielkie namioty, w których w najbliższym czasie pacjenci będą selekcjonowani pod kątem objawów choroby Covid-19. W namiotach, które są podgrzewane, lekarze będą kwalifikować pacjentów do dalszego postępowania. Jeżeli okaże się, że chory jest z grupy ryzyka lub może być zarażony SARS -CoV-2, to tam będzie oczekiwał na specjalny transport do szpitala zakaźnego. To rozwiązanie pozwala chronić Szpitalny Oddział Ratunkowy przed przerwami wynikającymi z potrzeby dekontaminacji (usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwej). Osoby nie będące w grupie ryzyka epidemiologicznego, a także bez objawów zakażenia koronawirusem, zostaną kierowane na SOR.