Szczepienia pod Dębowcem (aktualizacja)

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Szczepienia pod Dębowcem ruszają

Samorządowy punkt szczepień masowych w hali pod Dębowcem (Bielsko-Biała, ul. Karbowa 26) został uruchomiony 19 kwietnia. W piątek, 16 kwietnia, obiekt przeszedł pozytywną ocenę przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia i od dziś rozpoczną się tam szczepienia przeciwko Covid-19. Każdego dnia zaszczepionych będzie 500 osób.

Punkt będzie pracował od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem pierwszego weekendu, czyli 24-25 kwietnia), w systemie dwuzmianowym, w godz. 8.00-18.00. W ciągu jednego będzie mógł zaszczepić 500 osób. Do tego celu wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali. Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Od strony medycznej działalność punktu zabezpiecza Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski.

Punkt, zgodnie z wytycznymi, jest przygotowany do zaszczepienia dziennie 500 osób. Natomiast jeśli szczepionek będzie więcej, w ciągu dwóch, trzech dni służby są w stanie przeorganizować pracę i wykonywać więcej szczepień.

Rejestrować się na terminy szczepienia po 19 kwietnia w punkcie szczepień w hali można dzwoniąc w godz. 8.00-15.00 na trzy numery telefonów punktu :
- 500 398 259, 
- 500 398 236
- 500 398 492.
Osoba zarejestrowana, otrzyma sms z systemu z miejscem (Bielsko-Biała, ul. Karbowa 26), datą i godziną szczepienia.
Istnieje też możliwość rejestracji na ogólnych zasadach - przez infolinię pod nr 989 lub poprzez aplikację e-pacjent.


Uwaga! Punkt szczepień powszechnych jest przeznaczony wyłącznie dla osób zdrowych. Na szczepienie w tym punkcie może zapisać się tylko osoba, która wypełni ankietę zdrowotną, do której nie będzie zastrzeżeń. Osoby chore, w tym chore przewlekle, mogą umawiać się na szczepienie w punkcie podstawowej opieki zdrowotnej lub w szpitalu.

Aby usprawnić przebieg szczepień w hali pod Dębowcem, w załączniku poniżej publikujemy Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, który warto wcześniej wydrukować, uzupełnić i wziąć ze sobą, idąc na szczepienie.

Szczegółowe informację dotyczące szczepień oraz harmonogram zapisów dla poszczególnych roczników 

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Wideo

Źródło:
https://ms.bielsko-biala.pl/index.php/aktualnosci/1/szczepienia-pod-debowcem-ruszaja
https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/ruszyly-szczepienia-pod-debowcem
https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/nowy-harmonogram-szczepien
https://www.gov.pl/web/szczepimysie