Resort Rodziny przedłuża działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca roku

gov.pl

Resort Rodziny przedłuża działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca roku

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Czas szczególny, który niestety po raz kolejny - z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną - może się okazać trudnym dla wielu Polaków, w tym dla seniorów. - Z myślą o osobach starszych zdecydowano o przedłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – poinformowała minister Marlena Maląg.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów przedłużony

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów niesie pomoc głównie osobom  powyżej 70 roku życia, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Wsparcie jest także udzielane osobom młodszym, które nie mają możliwości realizacji we własnym zakresie niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby.

Nieustające wsparcie seniorów

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to ważna pomoc w czasie pandemii. – Obserwując niemalejącą liczbę telefonów na infolinię widzimy potrzebę nieustannego niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej. Dlatego program został przedłużony co najmniej do końca 2021 roku, jeżeli do tego czasu wciąż utrzymywać się będzie w Polsce epidemia koronawirusa.

- Drodzy Seniorzy nadal możecie korzystać z naszego wsparcia. Zachęcam do kontaktu poprzez infolinię zwłaszcza osoby mieszkające z dala od swoich bliskich i przyjaciół – mówi minister Marlena Maląg.

Wspólne działanie w słusznej sprawie

Dzięki szerokiej grupie - ponad 12 tysięcy wolontariuszy i ponad 300 organizacji młodzieżowych oraz zastępów pracowników ośrodków pomocy społecznej skutecznie niesiona jest pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Na realizację programu zostały przeznaczone środki w wysokości 150 mln złotych.

Jak uzyskać pomoc?

Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11 seniorzy mogą zgłaszać prośby o wsparcie zarówno w formie zakupu artykułów codziennej potrzeby – spożywczych i higienicznych, jak również dostarczenia ciepłych posiłków czy umówienia wizyty lekarskiej.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/resort-rodziny-przedluza-dzialanie-solidarnosciowego-korpusu-wsparcia-seniorow-do-konca-roku