Prezydent zapowiada wsparcie samorządu dla przedsiębiorców

praca

Władze Bielska-Białej przygotowują nowe rozwiązania, które mają pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w poradzeniu sobie w trudnej sytuacji wynikłej z powodu epidemii koronawirusa. Informuje o nich komunikat zamieszczony na profilu facebookowym prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Program wyjścia z kryzysowej sytuacji został zatytułowany Restart BB 2020.
Obejmuje trzy dziedziny: bezpieczeństwo, pomoc dla przedsiębiorców i inwestycje.
Bezpieczeństwo oznacza przede wszystkim zaopatrywanie w środki ochrony pracowników służby zdrowia, policjantów, strażaków i strażników miejskich oraz szczególną organizację pracy Urzędu Miejskiego, umożliwiającą załatwienie większości urzędowych spraw za pomocą Internetu. Wsparciem dla przedsiębiorców działających w lokalach należących do miasta będzie m.in. możliwość ubiegania się w okresie od kwietnia do czerwca br. o zmniejszenie stawki miesięcznego czynszu do poziomu 1 zł netto oraz 60-dniowy termin płatności.


Co do inwestycji miejskich, nie zostaną ograniczone, co pozwoli funkcjonować miejscowym firmom i zapewni pracę bielszczanom.

To pomoc skierowana do Was bezpośrednio z samorządu i mam nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom dacie radę przetrwać, a w przyszłości – ponownie rozwinąć skrzydła – pisze Prezydent.

Pełną treść komunikatu można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/jaroslawklimaszewski.bb/photos/a.291697864590947/873338336426894/?type=3&theater