Krajowa Administracja Skarbowa zachęca do załatwiania spraw na portalu

urząd skarbowy

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Krajowa Administracja Skarbowa zachęca do korzystania z rozwiązań niewymagających osobistej wizyty w urzędach skarbowych.

Wśród tych rozwiązań są usługa Twój e-PIT oraz system e-Deklaracji dostępne na portalu podatkowym https://www.podatki.gov.pl/, na którym podatnicy mogą rozliczyć swój PIT za rok ubiegły. Warto dodać, że przy użyciu profilu zaufanego podatnicy mogą załatwić wszystkie pozostałe sprawy. Na portalu podatkowym można także sprawdzić swój mikrorachunek do wpłat.

Numery telefonów do poszczególnych urzędów można znaleźć na ich stronach internetowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza do skorzystania z infolinii PIT uruchomionej we wszystkich urzędach skarbowych województwa oraz Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu. Do dyspozycji jest również ogólnopolska Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), gdzie dla usługi Twój e-PIT została wydzielona specjalna linia telefoniczna oraz adresy e-mail do kontaktu:
22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)
801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
+48 22 330 03 30 (z zagranicy)